Hayabusa
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Hayabusa

A Magyar Hayabusások és Barátaik Fóruma.
 
KezdőlapKezdőlap  PortalPortal  GalleryGallery  Legutóbbi képekLegutóbbi képek  KeresésKeresés  RegisztrációRegisztráció  BelépésBelépés  

 

 Befecskendezo + elektronika

Go down 
2 posters
SzerzőÜzenet
feket663

feket663


Hozzászólások száma : 51
Age : 50
Tartózkodási hely : Egy kicsit modifikált K4-es Busán szelem a levegőt
Registration date : 2008. Apr. 01.

Befecskendezo + elektronika Empty
TémanyitásTárgy: Re: Befecskendezo + elektronika   Befecskendezo + elektronika Icon_minitime2008-10-19, 21:56

Turbo írta:
Sziasztok!

Van egy öreg olajos gixxerem, amire építettem egy turbót. A rendszer olyan, hogy a turbó szívja a keveréket egy S&S karbiból. Ez tökéletesen működik, de van egy óriási szépséghibálya. Egy komojabb gázfröccs után, mikor bezárom a pillangószelepet, füstöt dob. Ennél a rendszernél ez elkerülhetetlen, a nyomáskülömbség miatt.
Most arra gondoltam, hogy veszek egy komplett Hajabusa befecskendezőt elektronikával, szondákkal és ezt építem rá. Tehát egy karbisra tennék befekendezőt.
Tudnátok-e segíteni ebben? Tudtok-e eladót, így komplettan? Esetleg merre keressem? Hllottam olyat is, hogy ha nincs rákötve az óra, lehet, hogy nem is működik? Mit tudtok erről? Milyen szondák vannak rákötve?

Előre is kösz mindenkinek!
Hello! Bár nem vagyok szakértője a témának, de próbálok válaszolni. Az biztos, hogy műszerfal nélkül is működik a motor. Mindenféle szenzorokra viszont szükséged lesz. A busában van főtengely és vezérműtengely helyzet érzékelő, bejövő levegő hőmérséklet, külső levegőnyomás, bejövő levegőnyomás, gázpozíció, sebességváltó pozíció, teljes gáz érzékelő, meg egy lambdaszonda. az biztos, hogy ez utóbbit el lehet hagyni, az enyémből is ki van kötve, csak egy drótot kell kikötni az ECU-ból, és a figyelmeztető lámpa sem világit. Így hirtelen ennyit számoltam össze. Biztos meg lehet csinálni ezt az átalakítást, de szerintem eléggé reménytelen. Viszont ha kell, kapcsolási rajzot, illetve angol nyelvű Service Manualt tudok küldeni. Üdv
Vissza az elejére Go down
Turbo




Hozzászólások száma : 2
Registration date : 2008. Oct. 17.

Befecskendezo + elektronika Empty
TémanyitásTárgy: Befecskendezo + elektronika   Befecskendezo + elektronika Icon_minitime2008-10-17, 21:02

Sziasztok!

Van egy öreg olajos gixxerem, amire építettem egy turbót. A rendszer olyan, hogy a turbó szívja a keveréket egy S&S karbiból. Ez tökéletesen működik, de van egy óriási szépséghibálya. Egy komojabb gázfröccs után, mikor bezárom a pillangószelepet, füstöt dob. Ennél a rendszernél ez elkerülhetetlen, a nyomáskülömbség miatt.
Most arra gondoltam, hogy veszek egy komplett Hajabusa befecskendezőt elektronikával, szondákkal és ezt építem rá. Tehát egy karbisra tennék befekendezőt.
Tudnátok-e segíteni ebben? Tudtok-e eladót, így komplettan? Esetleg merre keressem? Hllottam olyat is, hogy ha nincs rákötve az óra, lehet, hogy nem is működik? Mit tudtok erről? Milyen szondák vannak rákötve?

Előre is kösz mindenkinek!
Vissza az elejére Go down
 
Befecskendezo + elektronika
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» Elektronika

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Hayabusa :: Minden ami Hayabusa :: Témák-
Ugrás: