Hayabusa
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Hayabusa

A Magyar Hayabusások és Barátaik Fóruma.
 
KezdőlapKezdőlap  PortalPortal  GalleryGallery  Legutóbbi képekLegutóbbi képek  KeresésKeresés  RegisztrációRegisztráció  BelépésBelépés  

 

 Műszaki kérdések, feleletek!

Go down 
+4
csaba41
feket663
busacsabi
lacibacsi
8 posters
Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2
SzerzőÜzenet
fiveurban

fiveurban


Hozzászólások száma : 52
Registration date : 2008. Apr. 02.

Műszaki kérdések, feleletek! - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Műszaki kérdések, feleletek!   Műszaki kérdések, feleletek! - Page 2 Icon_minitime2008-08-29, 18:32

Ki tudja a K8 telószárai belemennek a régebbi tipusokba?
Vissza az elejére Go down
dodo




Hozzászólások száma : 4
Tartózkodási hely : Bács-Kiskun
Registration date : 2008. Apr. 27.

Műszaki kérdések, feleletek! - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Műszaki kérdések, feleletek!   Műszaki kérdések, feleletek! - Page 2 Icon_minitime2008-08-29, 16:35

Köszi a válaszokat mindenképp kereslek az álványt meg még tavaly legyártottam az emelés megoldva,csak éppen tegnap mostam és át szoktam nézni és középre beáll a kormány kimozditva jobbra balra ugrik egy kicsit még csak nagyon kicsit de már észrevehető ezért akarom beszerezni nehogy emiatt meg keljen állni.
Vissza az elejére Go down
lacibacsi
Admin
lacibacsi


Hozzászólások száma : 118
Age : 57
Tartózkodási hely : Pécel
Registration date : 2008. Apr. 01.

Műszaki kérdések, feleletek! - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Műszaki kérdések, feleletek!   Műszaki kérdések, feleletek! - Page 2 Icon_minitime2008-08-29, 13:53

Holnap teszek fel képet neked, ha István meg nem előz, egy ő általa küldött állványról amit használok. Ezzel sima ügy, ez a dolog. Amúgy a hátsó lengővilla tengelyén emel.
Vissza az elejére Go down
https://busa.hungarianforum.com
Bussa

Bussa


Hozzászólások száma : 23
Registration date : 2008. Jul. 03.

Műszaki kérdések, feleletek! - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: kormánycsapágy   Műszaki kérdések, feleletek! - Page 2 Icon_minitime2008-08-28, 19:58

Ja igen és még egy probléma! Hogy bakolod fel a motort a csere idejére? Nekem könnyű dolgom volt, mert raktam fel középállványt. Alul nincs igazán emelési pont, nyak-emelő nemjó, mert szét kell bontani a villanyakat, kormányt, mindent elől. Szóval elsőbben ezt érdemes kitalálni. Az új csapágy meghúzása is trükkös művelet, úgyhogy mindenképpen keress meg king king
Vissza az elejére Go down
Bussa

Bussa


Hozzászólások száma : 23
Registration date : 2008. Jul. 03.

Műszaki kérdések, feleletek! - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: kormánycsapágy   Műszaki kérdések, feleletek! - Page 2 Icon_minitime2008-08-28, 19:51

Érdemes simán márkakereskedőtől rendelni, mert pár ezer forintos tétel. Csapágyboltban is van esély, de vélhetően többet be kell járni hozzá és nem sokat nyersz vele. Viszont a porvédő tönkre fog menni, az alsó-belső csapágyfészek alatt, tehát abból biztos hogy kell legalább egy darab. Nem tudod máshogy leszedni a belső csapágy fészket a tengelyről, csak a porvédő agyonvágásával. Porvédőt én rendeltem, szerintem az megvan, mert mire megjött, szereztem egyet bontóból, tehát ebben tudok segíteni. Kulcsot csináltam hozzá, ebben is tudok esetleg. Írj mail-t ide: whitem@freestart.hu és megbeszéljük mit tehetünk. Egy hónapja játszottam végig a kormánycsapágy cserét, vannak róla elképzeléseim Very Happy
Vissza az elejére Go down
dodo




Hozzászólások száma : 4
Tartózkodási hely : Bács-Kiskun
Registration date : 2008. Apr. 27.

Műszaki kérdések, feleletek! - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Műszaki kérdések, feleletek!   Műszaki kérdések, feleletek! - Page 2 Icon_minitime2008-08-28, 12:28

Sziasztok,kormánycsapágy kellene nekem hol érdemes beszerezni?meg még valami körmös kulcs nem akarom szétverni az anyákat.
Vissza az elejére Go down
fiveurban

fiveurban


Hozzászólások száma : 52
Registration date : 2008. Apr. 02.

Műszaki kérdések, feleletek! - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Műszaki kérdések, feleletek!   Műszaki kérdések, feleletek! - Page 2 Icon_minitime2008-07-30, 17:26

Köszi!
Vissza az elejére Go down
lacibacsi
Admin
lacibacsi


Hozzászólások száma : 118
Age : 57
Tartózkodási hely : Pécel
Registration date : 2008. Apr. 01.

Műszaki kérdések, feleletek! - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Műszaki kérdések, feleletek!   Műszaki kérdések, feleletek! - Page 2 Icon_minitime2008-07-30, 13:48

Tudomásom szerint 43.
Vissza az elejére Go down
https://busa.hungarianforum.com
fiveurban

fiveurban


Hozzászólások száma : 52
Registration date : 2008. Apr. 02.

Műszaki kérdések, feleletek! - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Műszaki kérdések, feleletek!   Műszaki kérdések, feleletek! - Page 2 Icon_minitime2008-07-29, 21:14

Csabi, vagy aki tudja!
Lusta vagyok megszámolni a hátsó fogaskerék fogait, tudja valaki hogy a K8 hányfogú?
Vissza az elejére Go down
lacibacsi
Admin
lacibacsi


Hozzászólások száma : 118
Age : 57
Tartózkodási hely : Pécel
Registration date : 2008. Apr. 01.

Műszaki kérdések, feleletek! - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Műszaki kérdések, feleletek!   Műszaki kérdések, feleletek! - Page 2 Icon_minitime2008-07-21, 22:32

És golyós csapágy van benne? Azt gondoltam, bronz siklócsapágy. Majd a méretét írd már ide is be, hogy tudja mindenki! Köszi!
Vissza az elejére Go down
https://busa.hungarianforum.com
Bussa

Bussa


Hozzászólások száma : 23
Registration date : 2008. Jul. 03.

Műszaki kérdések, feleletek! - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Műszaki kérdések, feleletek!   Műszaki kérdések, feleletek! - Page 2 Icon_minitime2008-07-21, 19:14

Nos, csak a csapágybolt marad. Az önindító, mint ma kiderítettem egy cikkszámon fut ugyanis, tehát NINCS lehetőség az egyes alkatrészek külön megrendelésére, csak egyben az egész startert lehet rendelni, 80+Áfa-ért. Nem rossz, ezt nevezik árukapcsolásnak, vagy simán csak "szívatásnak"...
Vissza az elejére Go down
lacibacsi
Admin
lacibacsi


Hozzászólások száma : 118
Age : 57
Tartózkodási hely : Pécel
Registration date : 2008. Apr. 01.

Műszaki kérdések, feleletek! - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Műszaki kérdések, feleletek!   Műszaki kérdések, feleletek! - Page 2 Icon_minitime2008-07-18, 18:42

Azért megérne egy próbát a csapágybolt is szerintem. Én ott vettem pl. a kormányhoz spécit, és a hátsó kerékhez is, mert az sem szokványos méret.
Vissza az elejére Go down
https://busa.hungarianforum.com
Bussa

Bussa


Hozzászólások száma : 23
Registration date : 2008. Jul. 03.

Műszaki kérdések, feleletek! - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Műszaki kérdések, feleletek!   Műszaki kérdések, feleletek! - Page 2 Icon_minitime2008-07-18, 11:36

Elképzelhető. Kiszedtem az önindítót, kicsit lóg mindkét csapágy, kézben éppen csak észrevehető. Súrlódásnyomok nincsenek, tehát a forgórész nem ér az állórészhez, a kefék alig kopottak. Most az a kérdés, honnan kerítsek csapágyat. Elől tűgörgős, hátul golyós (persze "extra" nem szabványos méretű) csapágy van. Vélhetően marad a "márkakereskedő" és a 2-4 hét malmozás, amíg esetleg megérkezik... Egyben az új önindító horrorisztikus áron kapható természetesen.
Bussa
Vissza az elejére Go down
feket663

feket663


Hozzászólások száma : 51
Age : 50
Tartózkodási hely : Egy kicsit modifikált K4-es Busán szelem a levegőt
Registration date : 2008. Apr. 01.

Műszaki kérdések, feleletek! - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Műszaki kérdések, feleletek!   Műszaki kérdések, feleletek! - Page 2 Icon_minitime2008-07-18, 00:54

Bussa írta:
Üdv Mindenkinek, mint új belépő!

Hátha valakinek van tippje. 2001-es Busám van, érdekes "tünetet" produkál. Melegen, de csak melegen akad az önindító, annyira, hogy minden műszer megakad, minden visszajelző kialszik, nyekken egyet és kész. Hidegen, akár 2-3 hét után is simán, könnyedén pörgetve indul. Töltés van, 14,1-14,3 között. Akksi 12,5V körül tanyázik. Többszöri kísérletre aztán beindul. Olyan, mintha bizonyos állásban megakadna, bár mechanikus zajt nem produkál. Mintha nem tudná átforgatni a sűrítésnél. Most hétvégén kiszedem, hátha csapágyas lett, még esetleg a szabadonfutóra gondoltam, de az jelentkezne hideg motornál is, nem? Minden tipp érdekel, hátha rájövünk valamire. Előre is köszönöm!

Bussa
Melegen kicsit nő a kompresszió, és ezt a valószínüleg kicsit szoruló öninditód már nem bírja átforgatni. Az enyém is csinálta, míg ki nem cseréltem...
Vissza az elejére Go down
Bussa

Bussa


Hozzászólások száma : 23
Registration date : 2008. Jul. 03.

Műszaki kérdések, feleletek! - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: önindító   Műszaki kérdések, feleletek! - Page 2 Icon_minitime2008-07-17, 20:05

Üdv Mindenkinek, mint új belépő!

Hátha valakinek van tippje. 2001-es Busám van, érdekes "tünetet" produkál. Melegen, de csak melegen akad az önindító, annyira, hogy minden műszer megakad, minden visszajelző kialszik, nyekken egyet és kész. Hidegen, akár 2-3 hét után is simán, könnyedén pörgetve indul. Töltés van, 14,1-14,3 között. Akksi 12,5V körül tanyázik. Többszöri kísérletre aztán beindul. Olyan, mintha bizonyos állásban megakadna, bár mechanikus zajt nem produkál. Mintha nem tudná átforgatni a sűrítésnél. Most hétvégén kiszedem, hátha csapágyas lett, még esetleg a szabadonfutóra gondoltam, de az jelentkezne hideg motornál is, nem? Minden tipp érdekel, hátha rájövünk valamire. Előre is köszönöm!

Bussa
Vissza az elejére Go down
csaba41




Hozzászólások száma : 2
Registration date : 2008. Jun. 04.

Műszaki kérdések, feleletek! - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Műszaki kérdések, feleletek!   Műszaki kérdések, feleletek! - Page 2 Icon_minitime2008-07-09, 16:03

Üdv mindenkinek!

Egy olyan információt szerenék megosztani veletek ami másoknak is hasznos lehet /nekem az volt/.
Akit érdekel , a Hayabusa teljes javítási kézikönyve , az letöltheti a www.pdftown.com oldalról, roppant részletes rajzokkal,fényképekkel, diagnosztikai eljárásokkal , ellenőrzési méretekkel , adatokkal ellátott .Igaz angol nyelvű , de el lehet menni rajta .
Ha alkatrészekről robbantott ábra érdekel valakit , szerintem javításban ez is sokat segít , akkor a www.bikebandit.com oldalon található alkatrész katalógust nézze meg.
Én a magam részéről egy 2000-es évjáratú gép felújításához használtam ezeket az infókat.
Vissza az elejére Go down
feket663

feket663


Hozzászólások száma : 51
Age : 50
Tartózkodási hely : Egy kicsit modifikált K4-es Busán szelem a levegőt
Registration date : 2008. Apr. 01.

Műszaki kérdések, feleletek! - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Műszaki kérdések, feleletek!   Műszaki kérdések, feleletek! - Page 2 Icon_minitime2008-05-12, 20:54

lacibacsi írta:
Kérdésem az volna, hogy a gyári elektronikát lehet állítani? Mondjuk ha egy dobot tennék fel, átalakítva a kipufogó leömlőt például. Mert akkor kiesik az összekötő csőben lévő folytás, és a katalizátor is. Vagy ezzel nem változik semmi?

Lehet álítani. Ehhez vagy Yoshi vagy Prop tech műszer kell. Fékpad nélkül meg felesleges. Az esztergomi Suzuki szervizben szivesen megcsinálja Csunderlik Csaba. Neki van fékpadja is.
Vissza az elejére Go down
busacsabi

busacsabi


Hozzászólások száma : 208
Age : 47
Tartózkodási hely : Budapest
Registration date : 2008. Apr. 02.

Műszaki kérdések, feleletek! - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Műszaki kérdések, feleletek!   Műszaki kérdések, feleletek! - Page 2 Icon_minitime2008-05-12, 20:51

lacibacsi írta:
Kérdésem az volna, hogy a gyári elektronikát lehet állítani? Mondjuk ha egy dobot tennék fel, átalakítva a kipufogó leömlőt például. Mert akkor kiesik az összekötő csőben lévő folytás, és a katalizátor is. Vagy ezzel nem változik semmi?

Ha konplett rendszer akkor változik. Ha csak a végdob akkor nem.
Vissza az elejére Go down
http://www.amargo.hu
lacibacsi
Admin
lacibacsi


Hozzászólások száma : 118
Age : 57
Tartózkodási hely : Pécel
Registration date : 2008. Apr. 01.

Műszaki kérdések, feleletek! - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Műszaki kérdések, feleletek!   Műszaki kérdések, feleletek! - Page 2 Icon_minitime2008-05-12, 20:09

Kérdésem az volna, hogy a gyári elektronikát lehet állítani? Mondjuk ha egy dobot tennék fel, átalakítva a kipufogó leömlőt például. Mert akkor kiesik az összekötő csőben lévő folytás, és a katalizátor is. Vagy ezzel nem változik semmi?
Vissza az elejére Go down
https://busa.hungarianforum.com
busacsabi

busacsabi


Hozzászólások száma : 208
Age : 47
Tartózkodási hely : Budapest
Registration date : 2008. Apr. 02.

Műszaki kérdések, feleletek! - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Műszaki kérdések, feleletek!   Műszaki kérdések, feleletek! - Page 2 Icon_minitime2008-05-09, 13:03

lacibacsi írta:
Milyen csapágyak vannak a kerekekben? Az elsőkben 6250-es úgy tudom. A hátsó három érdekelne.

Lánckeréknél: 32X65X17
H. felni 2 db: 32x58x13
Vissza az elejére Go down
http://www.amargo.hu
lacibacsi
Admin
lacibacsi


Hozzászólások száma : 118
Age : 57
Tartózkodási hely : Pécel
Registration date : 2008. Apr. 01.

Műszaki kérdések, feleletek! - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Műszaki kérdések, feleletek!   Műszaki kérdések, feleletek! - Page 2 Icon_minitime2008-05-09, 12:41

Milyen csapágyak vannak a kerekekben? Az elsőkben 6250-es úgy tudom. A hátsó három érdekelne.
Vissza az elejére Go down
https://busa.hungarianforum.com
lacibacsi
Admin
lacibacsi


Hozzászólások száma : 118
Age : 57
Tartózkodási hely : Pécel
Registration date : 2008. Apr. 01.

Műszaki kérdések, feleletek! - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Műszaki kérdések, feleletek!   Műszaki kérdések, feleletek! - Page 2 Icon_minitime2008-05-09, 12:39

Mert eltűnt az előző. Hova lett?
Vissza az elejére Go down
https://busa.hungarianforum.com
Ajánlott tartalom





Műszaki kérdések, feleletek! - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Műszaki kérdések, feleletek!   Műszaki kérdések, feleletek! - Page 2 Icon_minitime

Vissza az elejére Go down
 
Műszaki kérdések, feleletek!
Vissza az elejére 
2 / 2 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Hayabusa :: Minden ami Hayabusa :: Témák-
Ugrás: